Віта річка

Річка розташована на південній околиці міста, фактично за межами міської забудови. Віта протікає у північному напрямку — у бік, протилежний течії Дніпра. Отже, має дуже малий похил. Після того як було створено Канівське водосховище, Віта зазнала підпору. Це призвело до ще більшого уповільнення течії і сильного заростання русла. Трапляються випадки, коли через зміни рівня води у Дніпрі, її рух у гирлі Віти змінюється на зворотний.На показники якості води в річці впливає полігон захоронення побутових відходів неподалік від села Пирогів. Фільтрат, що утворюється в тілі полігону, забруднює підземні води, які в свою чергу є складовою річкового стоку.

Річка бере свій початок у Києво-Святошинському районі Київської області. В районі Києва, на південній околиці селища Чапаєвка приймає ліву притоку річку Сіверку, а трохи нижче за течією - струмок Віта (Хотівський), який бере свій початок у селищі Хотів. Впадає у Дніпро на південь від Жукова острова.

Міська влада затвердила програму очищення річки, в т.ч. і будівництво дамби, яке буде захищати від повеней. Проти цього протестують екологи, які вважають, що подібні роботи зруйнують екосистему річки.


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва