Відрадний парк

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Парк культури і відпочинку на житловому масиві Відрадний у Солом’янському районі міста. Виник одночасно з забудовою району (1957-1963) як частина громадського ядра масиву на базі зеленої зони наколо колишнього хутора Відрадного, що залишилася вільною від забудови. Загальна площа - 25,92 га.

Після впорядкування у 1971 році парк отримав статус парка культури і відпочинку та назву «Грушки» (від назви іншого хутора, розташованого північніше). Проте, серед місцевих мешканців така назва не прижилася і парк називали так як і масив - Відрадним. Ця назва була «узаконена» лише у 1990-х роках.

Парк розташований між вулицями Героїв Севастополя і М.Донця та територією Авіаційного університету. З боку вулиці Героїв Севастополя парк (окрім вхідної групи) відділяють вузол зв’язку, спорткомплек та Центр дитячої творчості району. Облаштовано дві головні вхідні групи - з боку вулиць Героїв Севастополя і М.Донця.

В парку знаходиться один з витоків річки Либідь (на честь цього в парку встановлено пам’ятний знак), що дало можливість влаштувати тут дві штучні водойми (акваторія 0,93 га).

З 1991 року навколо меншої (північної) водойми споруджується Центр народознавства «Мамаєва Слобода» (площа землевідводу - 9,2 га). За задумами організаторів Центр має відтворювати типове козацьке поселення часів XVII ст. Для цього відтворено кілька комплексів споруд - «садиб»: гончара, коваля, ворожки, титора, козацького старшини, козаків-джур, а також церква Покрова Пресвятої Богородиці і шинок, є тут і окремі споруди - вітряки, млин, капличка, «Мамаїв курган», військова канцелярія тощо, всього налічується 98 об’єктів. До завершення спорудження всього комплексу, його територія відкрита лише частково і на час проведення свят і фестивалей. У звичайний час працює лише церква (богослужіння у свята, суботу та неділю). Відкриття очікується найближчим часом.

На решті території парку починаючи з 2006 року проводиться комплексна реконструкція (у 2008 завершено 1-й етап) - реконструкція зеленої зони, заміна покриття доріжок, облаштування вхідних груп, упорядкування дитячих майданчиків та інших місць масового відпочинку.


Джерела