Виґурівщина-Троєщина

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Вигурівщина та Троєщина — колишні села в приміській зоні — найбільший житловий масив в Деснянському районі Києва, побудований на місці стародавніх сіл з відповідними назвами. Із заходу межує з селом Троєщина, південною межою є Ватутіна Генерала проспект, з південного сходу - ринок "Троєщина", зі сходу - промислова зона, в якій розташовані Банкнотно-монетний Двір Національного банку України, ТЕЦ-6 та інші підприємства, з півночі - поле, за яким знаходиться селище Погреби.

Забудова масиву почалась в 1981 році невдовзі після будівництва Московського моста (1976). Архітектори - Юрій Паскевич, Григорій Слуцький та інші. Новацією в київській архітектурі було барвисте розфарбуваня фасадів житлових будинків, що збагатило композицію мікрорайонів. В 1997 на вулиці Оноре де Бальзака освячено Свято-Троїцький собор. Останньою архітектурною домінантою масиву при заїзді з правого берега Дніпра є комплекс Дніпровські вежі, який складається з хмарочосів.

Масив займає площу 3265 га і розрахований на 280 000 жителів.

Після 2010 планується будівництво Подільсько-Воскресенської лінії метрополітену, яка має з'єднати житловий масив з центром міста.

Посилання