Вищі жіночі курси

Будівля Вищих жіночих курсів. Фасад, що виходить на вул.М.Коцюбинського. Фото 2007 року.

Учбовий заклад для жінок у ХІХ - на початку ХХ ст. в Києві. Курси мали також іншу назву - Київський університет імені святої княгині Ольги.

Заснований 1870 року Товариством дослідників природи як безкоштовні курси з природничих наук. У 1878 році у місті були відкриті Вищі жіночі курси з двома факультетами - фізико-математичним та історико-філологічним (останній закінчила українська письменниця З.Тулуб).

У 1878-1886 роках Курси готували до педагогічної діяльності, їх відвідували понад тисячу слухачок. У 1880-х роках більшість курсів в Російській імперії були закриті. Останній випуск київських Вищих жіночих курсів відбувся 1889 року.

Курси відновили свою роботу 1906 року. Наступного року при Вищих жіночих курсах відкрили юридичне відділення (у ньому, зокрема, у 1908-1909 роках навчалася поетеса А.Ахматова), а також медичне відділення (у 1916 році перетворено на Жіночий медичний інститут). Пізніше з’явилося економічно-комерційне відділення.

Навчальні плани Курсів відповідали університетським. Викладачами були в основному професора Київського університету ім.св.кн.Володимира.

Курси спочатку розміщувалися у приватних будівлях, потім - на вул.Б.Хмельницького (Фундуклеївській), 51, а з 1913 року - у спеціально збудованому для них будинку (1911-1913, архітектор О.Кобелєв) по вул.О.Гончара (Маловолодимирська), 55 (тепер тут - Міністерство з питань надзвичайних ситуацій).

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва