Верховної Ради України будинок

Верховної Ради України будинок. Споруджений в 19361939 роках за проектом архітектора В.Г.Заболотного (за участі архітекторів Н.Б.Чмутіної, І.Ф.Мілініса, Г.І.Граужиса, П.Ф.Красицького, Є.М.Сарнавського та В.Г.Левицької). У 1940 році В.Г.Заболотний був удостоєний Державної премії СРСР.

У центрі будівлі - восьмикутний в плані сесійний зал (650 кв.м), перекритий металево-скляним уполом. Плафон центрального вестибюлю розписаний на тему "Квітуча Україна", на стіні фойє 2-го поверху - полотно, що зображує колективний портрет державотворців України. Головний фасад (довжина 48 м) з боку Маріїнського парку прикрашений шестиколонним портиком стилізованого коринфського ордеру, інтер`єри оформлені у стилі українського народного декору. Фронтон прикрашений ліпним зображенням малого Герба України. Бічний фасад (довж. 77 м) виходить на вул.М.Грушевського.

У 1949 році в ході відновлювальних робіт В.Г.Заболотний реконструював будівлю: з боку Міського саду до основної будівлі прибудовано трьохповерховий напівкруглий корпус з внутрішнім двором.

Будинок має 6 під`їздів та сполучається підземним тунелем з будинком, в якому розміщено служби Верховної Ради (вул.М.Грушевського, буд.18/2).

У дні, коли в будинку немає пленарних засідань Верховної Ради України, Апарат Ради організовує колективні екскурсії для студентів та школярів. Знаходиться Верховної Ради України будинок за адресою: вул.М.Грушевського, буд.5.

Висота - повна-40м., купол-30м., дах-20м.

Фото

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва