Верещагін Федір Григорович

Федір Верещагін (1910-1996) — директор і головний режисер Вінницького академічного музично-драматичного театру ім. М.Садовського, театральний діяч, Почесний громадянин Вінниці.

Ф.Верещагін впродовж чотирьох десятиліть — з 1944 по 1986 рік — очолював колектив Вінницького академічного музично-драматичного театру. Народився він на Миколаївщині. У червні 1941 року закінчив режисерський факультет Київського театрального інституту і одразу пішов на фронт. Брав участь у бойових діях. У 1943 році на Сталінградському фронті керував фронтовим театром.

У 1944 році Федір Григорович був направлений у звільнену від фашистів Вінницю директором театру. Театральне приміщення німці зруйнували при відступі. За активного сприяння Ф.Верещагіна було порушено клопотання про його відбудову. Від перевантаження здоров’я його погіршилось, він переніс операцію і був направлений на лікування до Ізмаїла. Одночасно з лікуванням Федір Григорович збирає акторську групу і започатковує Ізмаїльський театр. У 1948 році Верещагін привозить молодий колектив до Могилева-Подільського. У Вінниці якраз завершується будівництво, і Верещагіна запрошують очолити Вінницький театр. Відбулося злиття двох труп, вінницької та ізмаїльської. 1948 року Федора Верещагіна було призначено директором і головним режисером новоутвореного театру. На цій посаді він працював до 1980 року.

Режисер здійснив постановки близько 150 вистав. У 1977 році за видатні заслуги у розвитку театрального мистецтва Федору Верещагіну присвоєно звання народного артиста СРСР. Він був нагороджений орденами Леніна, Трудового Червоного Прапора, медалями. Ще за життя Федір Верещагін стає Почесним громадянином міста Вінниці. У травні 1997 року на фасаді театру встановлено меморіальну дошку на честь Федора Верещагіна, а одну з вулиць (колишня - Театральна) названо його ім’ям).


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва