Великій Жовтневій соціалістичній революції монумент

Загальний вигляд

Монумент Великій Жовтневій соціалістичній революції – пам’ятний знак на честь учасників Жовтневої революції 1917 р. в Петрограді. Відкритий 22 жовтня 1977 р. нка честь 60-річчя Жовтневої революції. Автори: скульптори В. З. Бородай, В. І. Зноба, І. С. Зноба, архітектори О. І. Маліновський, М. М. Скивицкий.

На п’єдесталі 4 бронзових фігури: озброєний робітник, робітниця, солдат і матрос (висота кожної статуї 5,25 м). Обличчя їх напружені, погляд зосереджений, пози виражають впевненість у правоті своєї справи. Над ними на тлі пілона у вигляді розгорненого прапора (вис. 18,4 м) височіє фігура В. І. Леніна (вис. 8,9 м), виконана з червоного граніту. Художня виразність пам’ятника досягається контрастним поєднанням лаконічності монументальних форм статуї Леніна з реалістичними, ясними, добре модельованими зображеннями учасників революції. Вся скульптурна група була розміщена на гранітному стилобаті.

Висотний перепад рівнів тераси, де розташований монумент, вирішений за допомогою широких гранітних сходів і ступінчастою композицією, що включає газони і каскади водоймищ. Завдяки урівноваженій пірамідальній композиції і крупного розміру, монумент був органічно вписаний в містобудівний ансамбль центрального майдану Києва.

В радянські часи біля монумента проходили головні урочистості, починались поради, покладались квіти. У 1990 р. у підніжжя пам’ятника проходила так звана “революція на граніті”. У 1991 році після здобуття Україною незалежності монумент було вирішено знести. 12 версня пам’ятник було демонтовано. У жовтні 1991 року 84 гранітних блоків пам’ятника були перевезені у двір Музею історії міста Києва. У жовтні 1998 р. їх було передано АТ “Укрреставрція” для повторного використання.

Джерела

Посилання


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва