ВАТ «Київхімволокно»

ВАТ «Київхімволокно» — підприємство хімічної промисловості у Києві, найстаріше підприємство України з виробництва хімічних ниток та волокон. Засноване у жовтні 1937 році як фабрика віскозного шовку. Київський комбінат хімічного волокна нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора (1966).

До складу виробничого об'єднання входили:

  • два виробництва по випуску віскозної текстильної нитки — віскозне виробництво №1, введене в експлуатацію у 1937 році, проектна потужність — 3800 тон у рік.
  • виробництво по випуску капронової нитки і капрнового волокна, введене в експлуатацію у 1954 році, проектна потужність — 3570 тон у рік.
  • целофановий цех по випуску целюлозної плівки, введений в експлуатацію у 1955 році, проектна потужність — 2000 тон у рік.
  • ділянка лакування целофану, введена в експлуатацію у 1959 році, проектна потужність — 2000 тон у рік.
  • штапельне виробництво, введене в експлуатацію у 1966 році, проектна потужність — 140 тон у рік рибальської волосини, 360 тон у рік щетини, 5400 тон у рік штапельного волокна.

За рахунок модернізації обладнання по випуску штапельного волокна у 1968 році був створений першим у СРСР і в Україні дослідно-промисловий потік виробництва капронової текстурованої джгутової нитки потужністю 1000 тон у рік для килимів і килимових покриттів. Розширення виробництва капронової текстурованої джгутової нитки було здійснено в наступні роки за рахунок виводу потужностей по виробництву волосини і щетини, і частково штапельного волокна. У результаті проектна потужність штапельного виробництва склала 9400 тон у рік, у тому числі:

  • капронової текстурованої джгутової нитки — 6800 тон у рік
  • капронового волокна — 2600 тон у рік.

У 1970—77 роках уперше в СРСР і в Україні був розроблений і освоєний випуск струн для тенісних і бадмінтонових ракеток. Виробнича потужність по випуску струн була доведена до 20 тон у рік, у тому числі для тенісних ракеток 13 тон у рік.

1989 року розпочато роботи по реконструкції капронового виробництва. Нове виробництво було призначене для одержання поліамідної джгутової нитки пневмотекстурованої, пофарбованої в масі, антистатичної, для килимів і килимових виробів. Потужність виробництва становила 24,28 тисяч тон у рік на комплектному імпортному обладнанні. У 1995 році через припинення державного фінансування будівельно-монтажні роботи були припинені при готовності до випуску першої черги (8,28 тисяч тон у рік) — 87%.

У ході корпоратизації Київського державного виробничого об'єднання «Хімволокно» відповідно до наказу Міністерства промислової політики України №402 від 30 грудня 1994 року було утворено ВАТ «Київхімволокно».

22 квітня 1999 року Київська міська рада прийняла рішення прийняти в комунальну власність акції (95,72%) ВАТ «Київхімволокно», що належать державі (не розміщені в ході приватизації).

На кінець 2002 року виробнича та комерційна діяльність проводилась відокремленими структурними підрозділами — дочірніми підпрємствами. Було створено 10 дочірніх підприємств.

Основні види продукції: поліпропіленовий шпагат з первинної сировини високої якості в асортименті від 500 до 7500 текс, гранула поліпропіленова вторинна, яка використовуються для лиття різноманітної гами деталей із пластмас (різноманітної тари, деталей для офісних крісел, бандажної стрічки поліпропіленової), шпагат для обв'язки ковбасних виробів та зшивання документів, тканина для офісних стільців та м'яких меблів, стрічка конвеєрна (транспортерна) харчова, сітка для батуту.

Література

  • Вакулишин С., Василенко Л. Деснянський район: Із глибини століть — у сьогодення. — Довідково-інформаційне видання. — Київ : 2006. — С. 45-46. — 244 с.

Посилання


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва