Булгакова музей

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
BulgakovMus1.jpg

Музей письменника Михайла Булгакова, автора відомого романа «Майстер і Маргарита», знаходиться у будинку, у якому спочатку мешкала родина письменника, згодом тут він знимав кімнату зі своєю першою дружиною Тетяною, а потім практикував як лікар у кабинеті з одіозною табличкою «Венеричні хвороби і сифіліс». Знаходиться за адресою - Андріївський узвіз, 13

Музей Михайла Булгакова, присвячений київському періоду життя великого письменника був відкритий у 1993 році. У 1982 році на цьому будинку з’явиласа мемореальна дошка (скульптор А.Кущ, арх.В.Кравчук), а у 2007 біля будинку відкрили пам’ятник.

BulgakovMus2.jpg

Саме у Києві М.Булгаков народився, виховувався, вчився, перший раз одружився, і працював лікарем. Київ зіграв значну роль у формуванні його індивідуальності, тому підтвердження — неодноразові згадування міста у творах письменника.

Музейна експозиція «Дім Турбіних» знаходиться на другому поверсі будинку, у квартирі з 7 кімнат — у ній поєдналися реальне життя родини Булгакових і життя героїв його роману «Біла гвардія» Турбіних. Речі, які належали родині Булгакових, представлені в експозиції в своєму натуральному вигляді, предмети ж родини Турбіних, тобто ті, що описані в романі, речі ірреальні — представлені всі у білому кольорі. Білий — це і колір сніга «засипавший» весь роман, і колір медичного халату, це і спогади, ностальгія, туман, де народжують відіння, гріхи, жахи.

BulgakovMus3.jpg

Маленька вітальня музея-квартири веде у лабіринт кімнат: парадна вітальня з піаніно, на якому розгорнута партітура Фауста; медичний кабінет, де практикував доктор Булгаков, а також і його герой доктор Турбін; кімната героїні романа Єлени, де жила сестра письменника Варя з чоловіком; кімната самого Михайла Булгакова і героя роману Ніколки, входом у яку є шкаф з табличкою квартири №50 з роману «Майстер і Маргарита»; «Книжна» кімната з роману, в якій в реальному житті жило троє кузенів родини Булгакових; і, нарешті, «п’ятий вимір» — кімната яку видно з їдальні через люстерко — в цій кімнаті помирав Олексій, а в реальному житті — батько Булгакова.

У колекції музею близько 2500 предметів.

Джерела