Будинок з химерами

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Фото 1980-х років, будинок до реконструкції

Ця незвичайна споруда з прикрасами на міфологічні та мисливські сюжети вже багато років оповита легендами. Збудував її архітектор В. В. Городецький в 19021903 роках для своєї сім’ї. Місце для будови обрав над крутим урвищем на Банківській вулиці. «Ви мусите переконати всіх, що цемент надійніший будівельний матеріал, ніж вапно», — твердив архітекторові власник одного з перших цементних заводів у Києві. Задля реклами свого товару він безкоштовно постачав цементом будівництво Городецького. Скульптурні прикраси за його власними ескізами виконано скульптором Еліо Саля.

Будинок залишався житловим і після вимушеної еміграції власника, аж доти, доки тут не була розміщена поліклініка для очільників ЦК КПУ (1944-1994 рр.). На початку 2000-х років була проведена комплексна реконструкція будинку, у ході якої у частині приміщень було відновлено первісні інтер’єри, ліпнину, паркет, а на фасаді - втрачені елементи скульптурного оздоблення. Зараз будинок використовується як офіційна резиденція Президента України для проведення протокольних заходів (дві вітальні, зали для переговорів, зал прес-конференцій тощо). З відновленим внутрішнім вбранням будинку можна познайомитися на офіційному сайті Президента України, а зовнішній вигляд після реконструкції - на фото.

Про будинок розповідають бугато легенд і бувальщин, а місцеві екскурсоводи полюбляють пошуткувати з не місцевими екскурсантами. Так, за їхньою витівкою слід знайти в оздобленні будинку крокодила. Він дійсно є, проте, на фоні скупчення жаб, оленів, слонів і носорогів, крокодил у будинку один і зовсім маленький - він завершує пандус від сходів парадного входу до в’їзної арки до двору (на фото він є).

  Місцевість:  Липки.   Станції метрополітену:  Хрещатик.

Галерея

<picLensLauncher>Переглянути зображення за допомогою PicLens</picLensLauncher>

Джерела

Інші ресурси інтернету