Учасників січневого повстання 1918 року братська могила

Вигляд на поч. 60-х рр.

Братська могила учасників січневого повстання 1918 р. — поховання робітників, солдатів Київського гарнізону, які в ніч з 15 на 16 січня 1918 р. під керівництвом більшовиків підняли збройне повстання проти Української Центральної Ради з метою встановлення радянської влади. Розташована у центральній частині Маріїнського парку. До могили ведуть алеї від головного входу до парку і від вул. М. Грушевського.

28 січня 1918 р. Київська рада робітничих і солдатських депутатів вирішила поховати загиблих учасників повстання в Маріїнському парку. 4 лютого 1918 в братській могилі поховано бл. 750 чоловік. Сюди було перепоховано також П’ятакова Леоніда Леонідовича. 16 лютого 1919 р. в братську могилу перепоховано Ганну Тимофєєву.

1927 р. на могилі встановлено бронзову плиту з барельєфом робітника, робітниці, селянина й підлітка (ск. В. Климов). Під час нацистської окупації арсенальці врятували барельєф. Його було використано в тимчасовому пам’ятникові, спорудженому на могилі в 1951 р. (ск. А. Милецький). Могилу покрито блоками з чорного граніту, які слугують цоколем пам’ятника учасників Січневого повстання 1918 р.


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва