Бош Євгенії міст

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Міст ім. Євгенії Бош. Фото 1930-х років.

Міст імені Євгенії Бош – міст, збудований на місці старого Ланцюгового моста, який у 1920 р. висадили у повітря польські війська. Влітку 1920 року у Євгена Оскаровича Патона був готовий проект щодо відновлення моста з використанням старих ланцюгів, що їх було піднято з-під води. Але понівечені залишки моста у той час лежали на дні Дніпра і металічні частини моста проіржавіли і їх вже не було можливості використати. Враховуючи це, професор Патон відмовився від цієї ідеї. Після двох років над різноманітними пректами відновлення Миколаївського моста він дійшов висновку, що на вцілілих опорах моста Віньоля потрібно ставити новий міст. Цю пропозицію було з відразою відкинуто прибічниками підйому старої конструкції із дна річки.

Весною 1924 року проект Патона був прийнятий. Новий міст було піднято на значно вищий рівень, ніж старий Ланцюговий. Муровані арки познімали і замінили вищими залізними. Систему ланцюгів зберегли, але повністю переустаткували, використавши старий матеріал. Міст було зведено за 85 днів. Його вага сягала 250 тис. пудів. 10 травня 1925 року урочисто відкрили новий міст імені першого голови Раднаркому УРСР Євгенії Бош. Також було відбудовано і Русанівський міст.

Під час відступу радянських військ з Києва міст було висаджено в повітря. Підпори старого Ланцюгового моста Віньоля ще у 60-х роках здіймалися над поверхнею води. У 60-их роках поруч було збудовано міст Метро.

Джерела

  • А. Анисимов. Скорбное бесчуствие. Tabachuk Ltd., Киев-1992
  • М. О. Рибаков. Невідомі та маловідомі сторінки історії Києва. Київ: «КИЙ», 1997
  • «Пролетарская правда». – 1925. – 15мая
  • Фото з електронного видання “Київ - історична енциклопедія, 1917-2000” © 3Media. 2004.