Ботанічний сад ім. Академіка О. В. Фоміна

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Початок травня. Цвіте магнолія — релікт третинного періоду.

Науково-дослідний заклад — Ботанічний сад ім. академіка О. В. Фоміна закладений 1839 на пустирі, глибоких ярах і голих горбах. Площа саду 22,5 га. Для створення саду було завезено колекції рослин з ботанічного саду Кременецького ліцею (тепер Кременецький педагогічний інститут у Тернопільскій області), а також використано рослини, вирощені з насіння, надісланого вітчизняними та європейськими ботанічними садами. В 18461849 споруджено оранжерейний комплекс і розміщено в ньому колекції тропічних і субтропічних рослин. У колекціях Б. С. налічується близько 10 тисяч видів, форм і сортів різних рослин. В оранжерейному комплексі зібрано велику кількість тропічних і субтропічних рослин, у т. ч. найстарші й найвищі в колишньому Радянському Союзі екземпляри пальм, для яких 1977 року збудовано найвищий в світі 30-метровий кліматрон. Колекція кактусів та інш. сукулентів налічує бл. 2 тис. видів і є найбільшою в колишньому Радянському Союзі. У відкритому грунті росте багато реліктових і ендемічних видів рослин з різних районів світу.

При Б. С. існує 8 наукових відділів, що проводять дослідження в галузі інтродукції й акліматизації рослин, займаються питаннями охорони, збагачення та раціонального використовування рослинних ресурсів тощо, є групи ландшафтної архітектури, захисту рослин від хвороб і шкідників, насіннєва лабораторія. В Б. С. в різні часи працювали такі відомі вчені, як Р. Е. Траутфеттер, О. С. Рогович, І. Ф. Шмальгаузен, О. В. Фомін, С. Г. Навашин, М. Г. Холодний, Д. К. Зеров та інш.

Сад розміщенний за Головним корпусом Національного університету, між бульваром Т. Шевченка й вулицями Л. Толстого, Вєтрова й С. Петлюри.


  Місцевість:  Паньківщина.   Станції метрополітену:  Університет.

Джерела