Ботанічний сад Національного аграрного університету
Ботанічний сад Національного аграрного університету. Ботанічний сад створений на території Голосіївського лісу, у тій його частині де існував згаданий у документах 1617 року хутір Голосіївський, а у 1631 році Петром Могилою був закладений монастир та парк. Обитель була заснована в місцевості, з трьох боків якої були підвищення - тобто мала вид амфітеатру, відкритого лише зі східного боку. Історія Голосіївської пустині, пов’язана саме з територією ботанічного саду НАУ. У 1920 році монастирські володіння було націоналізовано у 1922-1923 роках їх було передано новоствореним сільськогосподарському та лісогосподарському інститутам. Протягом 1925-1932 років відбувалась забудова цієї території комплексом вищезазначених навчальних закладів. Ботанічний сад створено на базі кварталів 7 і 8 Хотівського лісництва Боярської ЛДС та прилеглих земель НАУ. Його історія почалась у 1928 році з моменту заснування дендрологічного саду Київського лісогосподарського інституту. Загальна площа ботсаду - 47,5 га.
Нині у складі ботанічного саду 6 наукових лабораторій: дендрології та лісової селекції, плодово-овочевих культур, квітникарства, екології рослин, зоології, зеленого будівництва. Колекція деревних видів ботсаду нараховує 800 таксонів, у тому числі 756 видів, 26 форм, 18 гибридів. Тут створені експозиційні ділянки хвойних рослин Далекого Сходу, Кавказу, квітниково-декоративних рослин, троянд, бузку, географічні посадки дубів. Із колекції тропічних та субтропічних рослин цінними є колекції бромелієвих, цитрусових, кипарисів тощо.
Ботсад є науково-дослідною, освітньою, природоохоронною установою. Його дослідження спрямовані на вирішення проблем інтродукції та акліматизації деревних рослин, дендрології та лісової селекції, зеленого будівництва. Тут створена насіннєва база перспективних для лісового господарства рослин, що використовуються для наукових досліджень та навчання студентів.
На жаль, від парку та саду, закладених Петром Могилою та його послідовниками, нічого не залишилось. Але попри це, територія ботсаду НАУ має великий історико-культурний потенціал, з огляду на історію цієї місцевості та наявності на ній збережених та відтворюваних пам’яток - починаючи від комплексу Голосіївської пустині і закінчуючи комплексом Сільськогосподарської академії (1925-1932), який є яскравим прикладом архітектури 1920-30-х років.