Бобринський Олексій Олексійович

Портрет О. О. Бобринського

Олексій Олексійович Бобринський (1800-1868) – граф, гвардійський офіцер; з 1833 року – державний чиновник и придворний.

Граф Олексій Бобринський відіграв значну роль у розвитку Російської імперії та України, як її складової. У 1835 році Бобринський, за пропозицією австрійських інженерів, очолив будівництво першої у Російській імперії залізниці – Санкт-Петербург–Царське Село. Згодом граф також збудував залізницю Одеса-Балта – першу залізницю у Наддніпрянській Україні.

Також Бобринський відіграв провідну роль у становленні цукрової промисловості України. У 1838 році Олексій Бобринський отримав у спадок місто Смілу та навколишні села, де за кілька років збудував шість цукрових заводів та один рафінадний. При цьому, заводи графа були не лише зразком науково-технічної думки того часу, а й відрізнялися хорошими соціально-побутовими умовами для працівників. Саме зусиллями графа Київ у другій половині ХІХ ст. перетворився на “цукрову столицю” Російської імперії.

Сприяв Олексій Бобринський і розвиткові сільського господарства. Зокрема, він удосконалив низку сільськогосподарських приладь – довідники по агрономії тих часів містили відомості про «плуги Бобринського”, “сіялки Бобринського” та “орачі Бобринського”. При цьому граф не цурався і сам обробляти землю.

Помер граф Бобринський у Смілі 4 жовтня 1868 року, а через три з половиною роки у Києві, на перехресті Бібіковського бульвару та вулиці Безаківської, на добровільні пожертви йому було встановлено пам’ятник.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва