Благовіщення церква при Митрополичіх покоях

Перша домова церква на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці з’явилася при покоях ще в 1776 р. у східній прибудові. А домова церква, що дійшла до нашого часу була побудована у 1904-1905 роках на кошти митрополита Флавіана (Городецького) за проектом архітектора Є.Єрмакова. Головний північний фасад її пишно декорований у стилі рококо. Інтер'єр храму був вирішений архітектором у вигляді освітленого з обох боків залу з хорами уздовж північної, західної та південної стіни. На хори ведуть двоє чавунних гвинтових сходів. Склепіння цього поверху спирається на стіни та чотири ряди чавунних стовпів.

По завершенню будівельних робіт у церкві були висвячені чотири престоли: головний - на честь Благовіщення Пресвятої Богородиці, другий - в ім’я святителя Михайла. Два інших - в ім’я святителів Флавіана, патріарха Царгородського, та Митрофана Воронезького - містилися на хорах.

Будинок дуже постраждав під час вибуху Успенського собору у листопаді 1941 р. (під час Другої світової війни). Збереглася тільки цегляна оболонка та внутрішні перекриття. У 60-х роках XX ст. споруду було реставровано, відновлені втрачені конструкції та декор.

Зараз у колишніх покоях та церкві знаходиться Музей українського народного декоративного мистецтва.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва