Берестове

Берестів. Історична місцевість, давне княже село. Було розташоване на території тепер. парку Вічної Слави і верхньої частини Києво-Печерської лаври. Назва — від дерев породи берест.

В Берестові містився заміський палац великого князя київського Володимира Святославовича, який тут і помер. Про палац згадують у літописах 10 - 12 ст., зокрема Нестор-літописець. Палац був мурований двоповерховий, оточений дворами князівської челяді. Неодноразово згадувані у літопису «сіни» - галереї - з`єднували окремі будівлі у комплекси хоромів, являючи собою характерну частину князівського житла. У наступні роки в Берестові мешкали київські князі Ярослав Мудрий, Святослав Ярославич, Всеволод Ярославич і Володимир Мономах. Тут затверджували державні акти, приймали іноземних послів.

У 1072 споруджено церкву Спаса на Берестові, яка з перебудовами збереглася до нашого часу (в ній поховано київ. князя Юрія Долгорукого). У 1091 князівський палац спалили половці, 1113 його було відбудовано (до наших часів палац не зберігся).

  Станції метрополітену:  Арсенальна.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва