Банкнотно-монетний двір Національного банку України

Банкнотно-монетний двір Національного банку України (БМД НБУ) — монетний двір і банкнотна фабрика у Києві. Спеціалізується на виготовленні бланків державних цінних паперів, документів суворого обліку та знаків поштової оплати, а також цінних паперів на замовлення іноземних держав.

Банкнотна фабрика відрита у 1994 році. Під час друкування банкнот і цінних паперів застосовуються такі технології, як райдужний орловський офсетний друк, орловський інтагліо (рельєфний) друк. Фабрика здійснює виготовлення банкнот для грошового обігу України. Потужності Банкнотної фабрики — 1,5 мільярда банкнот або іншої захищеної друкованої продукції.

Монетний двір був заснований у 1998 році. Тоді ж Національний банк України отримав власну виробничу базу з виготовлення монет масового обігу, пам'ятних і ювілейних монет, нагородної продукції. На Монетному дворі використовуються гідравлічні преси з програмним управлінням. У 2001 році Монетний двір став дійсним членом міжнародної організації «Конференція директорів монетних дворів». У тому ж році, срібну монету «Різдво Христове», відкарбовану у 1999 році, визнано кращою монетою у світі у номінації «Найбільш надихаюча монета». Також Монетний двір виробляє відзнаки Президента України — орденів та медалей. Монетний двір виготовляє сувенірну продукцію. Річна потужність Монетного двору складає 1 мільярд обігових і розмінних монет, 1 мільйон ювілейних і пам'ятних монет та 200 тисяч орденів та медалей.

Література

  • Вакулишин С., Василенко Л. Деснянський район: Із глибини століть — у сьогодення. — Довідково-інформаційне видання. — Київ : 2006. — С. 48-49. — 244 с.

Посилання


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва