Ар-Рахма мечеть

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Перший молитовний будинок для мусульман з’явився у Києві у 1897 р. і розташувався на вул.Мирній, б.5 — у будинку Калиновича на Подолі. На початку XX ст. молитовний будинок був перенесений на вул.Мирну, б.4, що зафіксовано в адресній книзі «Весь Киев» за 1909 рік. Вулиці Мирної немає на сучасній карті місті, вона розташовувалася на схилах Щекавиці над Подолом, між вулицями Лук’янівською і Олегівською. Місце було вибране не випадково, адже поруч - на Щекавиці та Татарці компактно проживали мусульмани з числа волзьких татар.

Міська газета «Киевская мысль» за 30 жовтня 1913 р. повідомляла про закладку першого каміння у фундамент мечеті на вул. Гоголівскій, б. 29. Але заплановане будівництво мечеті не відбулося через Першу світову війну, революції й подальші події, пов’язані з нею.

Наступна спроба збудувати мечеть була зроблена лише у 1991 році. Організацію будівництва взяло на себе Духовне Управління мусульман України. Землю під будівництво міська влада виділила 1996 року поруч з давнім місульманським кладовищем на горі Щекавиці.

Перша черга будівництва мечеті завершилася 1998 року і вона відкрила двері для парафіян, а повнісю будівництво завершилося 2000 року, коли на куполі мечеті з’явився напівмісяць. Мечеть отримала назву «Ар-Рахма» («Милосердя»).

Наприкінці 2004 р. було прийнято рішення міської влади на додатковий землевідвід та дозвіл на будівництво цілого Ісламського комплексу, куди увійдуть мечеть Ар-Рахма, адміністративний будинок для Духовного управління мусульман України, Медресе, мінарет. Архітектор проекту - заслужений архітектор України О.Комаровський.


Джерела