Іподром (станція метро)

«Іподро́м» — 51-а станція Київського метрополітену. Розташована на Куренівсько-Червоноармійській лінії між станціями «Виставковий центр» і «Теремки». Відкрита 25 жовтня 2012 року. Назва станції походить від розташованого поблизу Київського іподрому. Пасажиропотік — 9,0 тис. осіб/добу[1].

Розташована біля перетину проспекту Академіка Глушкова та вулиці Василя Касіяна.

Зміст

Історія

Будівництво станції розпочалося восени 2011 року. Станом на кінець лютого 2012 року було частково розкрито котлован майбутньої станції. Два прохідницьких механізованих комплекси у кінці вересня 2011 року розпочали спорудження перегінних тунелів від станції «Виставковий центр». 28 лютого 2012 року відбулася збійка правого перегінного тунеля з котлованом станції[1], 10 квітня 2012 року — лівого.

Протягом року (з 25 жовтня 2012 по 6 листопада 2013 року) на станції працювала лише одна платформа, до станції «Виставковий центр» по першій колії було організовано човниковий рух. Таку схему руху впроваджено внаслідок того, що на станції «Іподром» немає колійного розвитку для обертання поїздів. Станцію планувалося відкривати одночасно зі станцією «Теремки», на якій мало би здійснюватися обертання поїздів.

На сесії Київради 1 листопада 2012 року був розглянутий проект рішення «Про перейменування станції метро», згідно з яким пропонувалося перейменувати станцію «Іподром» на «Одеську» у зв'язку зі зверненням Товариства української мови Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Проте за це рішення проголосували лише 12 депутатів, тож воно не було прийняте.[1]

Конструкція

Станція мілкого закладення, колонна, має підземний зал з острівною посадочною платформою. Склепіння залу спирається на два ряди колон. Над першою колією — пішохідна галерея, яка сполучається з платформою пасажирським ліфтом. Платформа станції з південного боку сполучена сходами з підземним касовим вестибюлем, суміщеним з підземним переходом під проспектом Академіка Глушкова. З північного боку платформи — вихід до автостанції «Південна». Наземні вестибюлі відсутні.

За станцією споруджені камери з'їздів для перспективного відгалуження тунелів у бік житлового масиву Теремки-II.

  Місцевість:  Теремки.   Станції метрополітену:  Куренівсько-Червоноармійська лінія.

Джерела

Виноски


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва