Ілія Муромець

Преподобний Ілія, за народним йменуванням Чобіток, був родом з Мурома й прийняв постриг у Киево-Печерской обители у XII сторіччі. Мощі його почивають в Ближніх (Антонієвих) печерах.

Декотрі з істориків вважають преподобного Ілію Печерського за одну особу з богатирем Іллею Муромцем. У билинах Ілля Муромець являє собою людину релігійну, у народних оповідях проводиться така думка, що Ілля Муромець після ратних подвигів та військової служби роздав накопичені їм багат­ства на прикрашення храмів та жебракам, присвятивши себе виключно богослу­жінню та подорожував землею Руською.

Прочанин XVIII сторічя Леонтій у своїх записах говорить: «Видехом храбраго воина Илию Муромца, в нетлении под покровом златым; ростом яко нынешние крупные люди; рука у него левая пробита копием, язва вся знать; а правая рука его изображена крестным знамением».

Преподобний Ілія почиває у молитовному поло­женні, склавши пальці правої руки так, як прийнято і тепер у Право­славній Церкві — три перших пальці разом, а два останніх пригорнувши до ­доло­ні.


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва