Іллінська церква

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Вигляд храмового комплексу з боку вул.Почайнинської

Пам’ятка архітектури. Збудована 1692 року коштом київського міщанина П.Гудими. Згідно літопису, на місці сучасного храму у 945 році стояла дерев’яна церква, у якій представники київського князя Ігоря принесли клятву з приводу підписання миру з греками.

У плані Іллінська церква повторює свою попередницю. Це кростовокупольна споруда з одним куполом. У XVIII ст. поруч з церквою збудована невелика дзвіниця з шатровим дахом (до неї пізніше прибудували одноповерхову будівлю малої бурси, а також браму у бароковому стилі. У першій половині ХІХ ст. біля входу до церкви прибудовані притвор з класичним портиком і правий приділ. У 1860-1870-і роки вздовж вулиць Іллінської та Набережно-Хрещатицької зводяться торгові ряди, що завершили формування ансамблю храмових споруд, вони використовувалися церквою як прибуткові торгові та складські приміщення (зараз тут - супермаркет, який до церкві не має відношення). У 1996 році купол церкви позолочено.

Дзвіниця

Іллінська церква знаходиться на перетині вулиць Іллінської та Почайнинської. Нині у приміщення храму проводить богослужіння громада УПЦ.


Джерела