Буча

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 11:45, 6 квітня 2009, створена Ярослав (обговорення | внесок) (Редагування користувача 88.81.228.90 (обговорення) відкинуті до версії користувача George Alex 1971)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Місто обласного значення Київської області. Поселення засноване 1901 року, у 1938 році - отримала статус селища міського типу, а у 2007 - міста. Розташована за 30 км на захід від Києва, між невеличники річками Бучанкою та Рокачем з басейну р.Ірпінь.

Буча — до 2007 року, одне з найбільших селищ України. Воно розташоване між невеликими річками , за 30 км на захід від Києва. Населення - близько 30 тисяч.чол.

Територія Бучанської міської ради - 2657 га.

Селище виникло як полустанок Буча під час будівництва Києво-Ковельської залізниці в 1898 році і швидко розбудовувалось, завдячуючи мальовничій місцевості навколо. Тут любили відпочивати столичні міщани та інтелігенція. До наших днів збереглася споруда в стилі лицарського замку — дача радника правління Києво-Ковельської залізниці Штамма. Не менш вишуканою була й дача відомого київського адвоката Неметті та його дружини, актриси Інсарової: серед розкішного саду було створене озеро, де граціозно плавали білі та чорні лебеді.

У 1900-му році батько видатного письменника Михайла Булгакова, Афанасій, доцент кафедри Київської духовної академії, купив у пана Красовського дві десятини землі і спорудив дачу для своєї родини, яка щоліта приїздила до Бучі. Неподалік від них оселився відомий український художник, засновник Київської школи живопису, Микола Мурашко. На великій веранді митця збиралися друзі, сусіди, влаштовувались театральні вистави.

З 1904 року в Бучі щоліта відпочивали родини академіка Євгена Патона, видатного українського композитора Левка Ревуцького. Сьогодні місцева дитяча школа мистецтв носить його ім’я.

У різні часи до Бучі приїздили Марія Заньковецька та Максим Рильський, Володимир Сосюра та Ігор Шамо, інші видатні люди.

Сьогодні Буча — це не тільки курортне містечко. Неповторний ландшафт і чудові краєвиди, історичні та пам'ятні місця, розвинена промисловість і багатоповерхові житлові масиви створюють своєрідний синтез далекого минулого і сьогодення.


Джерела