Служба безпеки України

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 10:25, 11 липня 2011, створена Ярослав (обговорення | внесок) (до чого тут альтернативна точка зору?)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Після проголошення незалежності України відразу постало питання про необхідність реформи колишньої союзно-республіканської системи органів державної безпеки. 20 вересня 1991 року Верховною Радою України було прийнято постанову «Про створення Служби національної безпеки України». Цією ж постановою було ліквідовано Комітет державної безпеки УРСР.

Служба безпеки України (СБУ) - державний правоохоронний орган спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України. Служба безпеки України підпорядкована Президенту України і підконтрольна Верховній Раді України.

Позиція Служби безпеки України в новій історичній добі ґрунтується на засадах підпорядкованості контррозвідувальних заходів нормам чинного законодавства, захисту на цій основі прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави як на території України, так і за її межами специфічними засобами і методами спецслужби.

Керівні підрозділи СБУ з 1938 року розміщується у будівлі Земської управи, будинку О.Беретті та інших будівлях, збудованих у ХХ ст., що утворюють замкнений квартал відомчої забудови, обмежений вулицями Володимирською (№№33-35), Ірининською (№№2-10), Паторжинського (№№5-9) і Малопідвальною (№№14-18, 23-27).


Джерела