Пушкіна Олександра музей

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 09:36, 5 жовтня 2011, створена Ярослав (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Музей Олександра Пушкіна. Розташований на Кудрявці, по вул. Кудрявській, 9.

Історія

Відкриття музею Олександра Сергійовича Пушкіна у Києві відбулося у травні 1990 року. Цю подію було пристосовано до святкувань із нагоди 200-річчя з дня народження поета. Велика на сьогодні експозиція збиралася по крихтам, в її основу лягла приватна колекція киянина Якова Бердичевського, який протягом всього свого життя збирав матеріали, які стосуються життя та творчості Олександра Сергійовича Пушкіна. У 1987 році Яків Бердичевський, збираючись їхати до Німеччини, передав свою колекцію в дар місту, поставивши при цьому умову, - створити в Києві музей Олександра Пушкіна.

Влада довго не виділяла землю, і тільки після того, як музей Пушкіна в 1999 році об'єднався з Музеєм історії Києва, міська рада передала у власність музея невеликий опрічний будинок на вул. Кудрявській, б. 9, який був зведений у 1880-х роках. Хоча в тому будинку Пушкін не був жодного разу, музей все-таки облаштували в цьому приміщенні. Будинок був у жалюгідному стані, але його вдалося відбудувати. Нинішня будівля музею прославилася тим, що в ній пройшло дитинство Михайла Булгакова, тому співробітники часто говорять, що завдяки Булгакову в Києві з'явився музей Пушкіна.

Експозиція

Основну частину колекції музею складають експонати першої половини 19 століття - періоду, сучасного поету. У числі найбільш цінних експонатів - книги з авторськими підписами друзів та сучасників Пушкіна, політичні праці відомих державних діячів того часу. Гордістю музею є прижиттєві видання творів поета, зокрема окремі розділи роману "Євгеній Онєгін". Слід зазначити, що цей роман видавався частинами (їх називали "зошити") протягом семи років, поки в березні 1833 роки не побачив світ повний текст твору (це видання також займає своє почесне місце в експозиції). Є в музеї Олександра Пушкіна перші видання "Руслана та Людмили", "Південних поем", "Бахчисарайського фонтану", "Кавказького бранця".

Джерела