Русанівські сади

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 03:15, 9 липня 2017, створена Ярослав (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Русанівські сади — дачний масив на лівому березі Дніпра, в Дніпровському районі Києва. Межує на сході та півночі з залізничною колією Київ-Дніпровський — Київ-Петрівка, на північному заході з урочищем Горбачиха, на півдні — з Лівобережним масивом. Виник у 1950-х роках.

Частина садів підлягає знищенню у зв'язку з будівництвом Подільсько-Воскресенського мосту. Вихід цього мосту запланований на вулиці С.Стальского. Згідно з рішенням від 17 лютого 2011 року, Київрада визначила 265 ділянок Русанівських садів, що будуть знесені через будівництво шляхопроводу. Потім до цього списку додали ще 12 дач.<ref>Газета "Сегодня"</ref>.

Працівники компанії «Київавтодор» планували почати знесення перших 43 ділянок Русанівських садів у середині серпня 2011 р.<ref>Київавтодор починає зносити Русанівські сади // УНІАН</ref>, потім цю подію перенесли на кінець серпня<ref name="ГПУ">Газета по-українськи, №1272, 18.08.2011</ref>. Більшість садівників погодилися на компенсацію і на той час уже з'їхали. Ділянки йдуть не за порядком, а вибірково. У першу чергу відселення потрапили будівлі на 25-й і 26-й лініях, хоча мешканці будинків, що потрапляють під знесення в 2-й черзі (санітарна зона моста), поки не з'їжджали. Більша частина дачників із ділянок, що йдуть під знесення, погодилися переселитися в Биківню.

Загалом відселенню підлягають 259 садових ділянок Русанівських та Воскресенських садів. Уклали добровільні угоди з власниками 175 ділянок. Зокрема на переселення до Биківні 81 угоду, до Горбачихи – 24, на повну грошову компенсацію – 57, на компенсацію квартирами – 13<ref name="ГПУ">Газета по-українськи, №1272, 18.08.2011</ref>.

11 жовтня 2012 року відбувся тендер<ref>Кабмін дав 8 млн на знесення дач, що заважають Подільському мостовому переходу</ref> щодо знесення будинків, споруд та зелених насаджень на 133 садових ділянках<ref>хоча згідно з проектом, потрібно знести 265 ділянок</ref> Русанівських і Воскресенських садів, що заважають Подільському мостовому переходу, завершити роботи повинні до кінця 2013 року.

Джерела