Деснянський район

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 08:53, 13 серпня 2010, створена Ahonc (обговорення | внесок) (відкіт порушення авторських прав (стаття скопійовна з Вікіпедії, чия ліцензія несумсна з ВЕК))
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Землі, на яких розташувався Деснянський район міста Києва, мають давню історію.

Як відомо, Київ за часів середновіччя був містом-фортецею. В системі його оборонних споруд значну роль відігравали навколишні містечка, що мали укріплені замки. На півночі це був Вишгород, на півдні - Трипілля, на сході - Вигурівщина, розташована біля річки Десенки.

Виникнення фортеці Городець вчені відносять до кінця Х-ХІ століть. З цього часу починається безперервна історія Вигурівщини, яка колись називалась Милославичі, про що є згадування в Іпатієвському літописі 1151 року.

В писемних джерелах ХVI-XVII століть Вигурівщина згадується як місцевість, подарована власником Яном Вигурою (звідси, ймовірно, і походить назва місцевості) Михайлівському Золотоверхому монастирю, що було юридично закріплено універсалом Богдана Хмельницького в 1654 році.

За часів Київської Русі тут був заміський палац з угіддями Юрія Долгорукого, що називався «Раєм». Звідси відкривався чудовий краєвид правого берега Дніпра, прикрашений золотими склепіннями київських соборів.

Згодом ці стародавні землі входили до складу Броварської, потім - Микільсько-Слобідської волостей Остерського уїзду Чернігівської губернії. В 1927 році територія перейшла в підпорядкування Київської міськради, а в 1932 році - увійшла до складу Петровського (Подільського) району м.Києва.

В 1935 році на базі земель селищ Осокорки, Позняки, Биківня, Аварійного, хуторів Червоного та ім. Т. Шевченка, бувших слобідок Микільської, Кухмистерської, Воскресенської та Передмістної було створено Дарницький район, з території якого в 1969 році було виділено Дніпровський район.

Відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР зі складу Дніпровського району міста було виділено Ватутінський район, названий на честь генерала М.Ватутіна. До складу нового району відійшли Лісовий масив, селища Биківня і Куликове, Дарницька промзона, новий житловий масив Вигурівщина-Троєщина, планова потужність якого складала 300 тисяч мешканців. Крім того до складу району біло включено село Троєщина.

Під час адміністративно-територіальної реформи в місті 2001 року територія району залишилася без змін, проте, він дістав нову назву - Деснянський.


Джерела