Фролівський монастир

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 07:17, 13 квітня 2012, створена George Alex 1971 (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Фролівський Вознесенський жіночий монастир, Фролівський монастир, Києво-Фролівський Вознесенський жіночий монастир, Свято-Вознесенський (Фролівський) жіночий монастир (Київська єпархія Української Православної Церкви). Монастир відомий з XV століття, розміщується на Подолі.

1710 року його об`єднали з Вознесенським монастирем, який перевели з Печерська у зв`язку із будівництвом Старої Печерської фортеці (на його місці зараз Арсенал Старої Печерської фортеці). У 1722-1732 роках збудовано головний храм обітелі - Вознесенську церкву - шестистовпну трьохапсидну споруду. На захід від головного храму розмістилася двохповерхова трапезна - зала з церквою та господарськими приміщеннями.

Після пожежі 1811 року відновленням Фролівського монастиря керував Андрій Іванович Меленський. На території монастиря зберіглося декілька його споруд: Воскресенська церква (у стилі класицизму, 1824) - кругла ротонда, фасад якої прикрашено колонадою іонічного ордеру, дзвіниця (1740, перебудована у 1824) - прямокутна трьохярусна споруда, будинок ігуменії (1822). Монастир розташовано на вулиці Притисько-Микільський, 6/8.

З західного боку до території монастиря примикає Замкова гора, на якій у ХІХ-ХХ століттях було розташовано кладовище.


  Місцевість:  Житній ринок, Поділ.   Станції метрополітену:  Контрактова площа

Галерея

<picLensLauncher>Переглянути зображення за допомогою PicLens</picLensLauncher>

Джерела