Червоноармійська вулиця
Пролягає від Бессарабської площі і Шевченка Тараса бульвару до площі Дзержинського і Дружби народів бульвару. Виникла у 1-й третині 19 століття на давньому шляху до Василькова, мала назву вулиця Велика Васильківська. З 1919 року має назву «вулиця Червоноармійська». На Червоноармійській вулиці певною мірою збереглася забудова кінця 19 — початку 20 століть.
До Червоноармійської вулиці прилучаються: вулиці Скоропадського - Рогнідинська — площа Льва Толстого — вулиці Пушкінська — Льва Толстого — Саксаганського — Жилянська — Фізкультури — Димитрова — Івана Федорова — Горького провулок — вулиці Лабораторна — Щорса — Володимиро-Либідська — Тельмана — Тверська — Ковпака — Любченка та Івана Кудрі.
20 листопада 1997 та 23 вересня 2005 року комісія з найменувань та пам’ятних знаків виконавчого органу Київської міської ради прийняла рішення про підтримання пропозиції про перейменування Червоноармійської вулиці на Велику Васильківську вулицю.
Однак рішення Київради про перейменування не було прийнято, тобто фактично перейменування не відбулося.
Дивись також Дніпровий провулок, Червонопрапорна вулиця.
Місцевість: Нова Забудова. Станції метрополітену: Либідська, Площа Льва Толстого. Залізничні станції: Протасів Яр.
Джерела
- «Вулиці Києва, Довідник» УЕ, Київ-1995
- Протокол засідання комісії з найменувань та пам’ятних знаків виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 20 листопада 1997 року
- Протокол засідання комісії з найменувань та пам’ятних знаків виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) 23 вересня 2005 року
- Офіційний веб-портал Київської міської влади, грудень 2009 року