Ярослава місто

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 16:34, 22 листопада 2005, створена Wek bot (обговорення | внесок) (дати, пусті строки, категорії вниз)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

ЯРОСЛАВА МІСТО, Ярославів город, прийнята в історіографії назва частини древнього Києва, що була збудована на Старокиївській горі за часів князювання Ярослава Мудрого. Про будівництво міста Ярослава літописи згадують під 1037 роком.

Місто Ярослава розташовувалося на площі понад 60 гектарів, було оточене ровом та високим валом довжиною 3,5 км, шириною біля основи — 30 м, загальною висотою з дерев`яним частоколом — до 16 м.

Головною брамою до міста Ярослава були Золоті ворота. Границя міста Ярослава від Золотих воріт проходила теперішньою вулицею Ярославів Вал до Львівської площі (де знаходились Львівські ворота). З протилежного боку від Золотих воріт вал проходив до сучасного Майдану Незалежності. В районі цієї площі знаходилися Лядські ворота. Вал піднімався сучасною вулицею Костьольною, проходив по Володимирській гірці і в районі теперішньої Михайлівської площі з`єднувався з валами міста Володимира.

В центрі міста Ярослава знаходиться Софійський собор. Поруч із ним в XI столітті звели — Ірининський та Георгіївський монастирі, князівський палац та ін. Місто Ярослава межувало з частинами міста Володимира і Ізяслава-Святополка.

Залишки оборонних споруд були знесені в середині XIX століття у зв`язку з переплануванням Верхнього міста. До нашого часу зберігся Софійський собор та залишки Золотих воріт.

Джерела

Вільна енциклопедія