Шлях пізнання

Версія від 14:17, 4 травня 2010; DEMO (обговорення | внесок)
(різн.) ← Старіша версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Загальний вигляд
Загальний вигляд

Шлях пізнання – алегорична скульптурна композиція, що символізує важкий шлях пізнання істини та водночас розширення горизонтів науки. Встановлено у 1994 р. на проспекті Академіка Глушкова, 6. Розташований у зеленій зоні біля фізичного корпусу Національного університету ім. Т. Шевченка, на перетині вул. С. Ковалевської та проспекту Академіка Глушкова. Автори – скульптори М. Олійник, Є. Прокопов, архітектор М. Кислий. Розміри: висота скульптур – 3,5 м, діаметр сфери – 6 м.

Складається з чотирьох бронзових постатей, які тримають бронзовий куб – символ людських знань. Кожна з скульптур уособлює етапи історії розвитку вітчизняної науки – дорадянський, часів революції 1917–1921 рр., Великої Вітчизняної війни 1941–1945 та сучасний. Фігури у довгому вбранні, що утворює виразні динамічні складки, зображено на повний зріст, із поглядами, зверненими до неба. Кожен з персонажів у характерному для свого часу одязі. Зображені середньовічний і сучасний вчені, науковці в шинелі років громадянської війни й плащ-палатці періоду Великої Вітчизняної. Умовність композиції підкреслена пластичними засобами, що поєднують реалістичні деталі з експресивністю руху. На полірованій поверхні куба написи хімічних, фізичних та математичних формул, вислови вчених про науку та її значення в суспільстві. Скульптури встановлено на бронзову сферу, що спирається на плаский гранітний постамент. Композиція розрахована на круговий огляд. На пам’ятнику накреслені рядки Тараса Шевченка та Василя Симоненка:

“А буде син і буде мати,
І будуть люди на Землі.”
“Можна все на світі вибрати, сину.
Вибрати не можна тільки Батьківщину.”

Площа довкола пам’ятника оформлена гранітними блоками та брукованими гранітними доріжками, прокладеними до будівлі університету та вздовж паркової зони.


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва