Червоноармійська вулиця

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 10:44, 14 вересня 2010, створена Петро (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Пролягає від Бессарабської площі і Шевченка Тараса бульвару до площі Дзержинського і Дружби народів бульвару. Виникла у 1-й третині 19 століття на давньому шляху до Василькова, мала назву вулиця Велика Васильківська. З 1919 року має назву «вулиця Червоноармійська». На Червоноармійській вулиці певною мірою збереглася забудова кінця 19 — початку 20 століть.

До Червоноармійської вулиці прилучаються: вулиці Скоропадського - Рогнідинськаплоща Льва Толстого — вулиці ПушкінськаЛьва ТолстогоСаксаганськогоЖилянськаФізкультуриДимитроваІвана ФедороваГорького провулок — вулиці ЛабораторнаЩорсаВолодимиро-ЛибідськаТельманаТверськаКовпакаЛюбченка та Івана Кудрі.

20 листопада 1997 та 23 вересня 2005 року комісія з найменувань та пам’ятних знаків виконавчого органу Київської міської ради прийняла рішення про підтримання пропозиції про перейменування Червоноармійської вулиці на Велику Васильківську вулицю.

Однак рішення Київради про перейменування не було прийнято, тобто фактично перейменування не відбулося.

Дивись також Дніпровий провулок, Червонопрапорна вулиця.

  Місцевість:  Нова Забудова.   Станції метрополітену:  Либідська, Площа Льва Толстого.   Залізничні станції:  Протасів Яр.

Джерела