Фрунзе вулиця

Вулиця Фрунзе в районі Пивзаводу на Подолі

Пролягає від Ярославської вулиці до Білицької вулиці. Як незабудований шлях від Подолу до Куренівки та Пріорки відома з 17 століття. З 18 століття фігурувала під назвою вулиця Плоська (Плосська; від історічної місцевості Плоське, через яку вона проходить). У 1869 здобула назву вулиця Кирилівська, від Кирилівського монастиря, до якого вона прямує (заснований у 12 столітті, його головна церква розташована на вулиці Олени Теліги № 12). Простягалася до колишньої Кирилівської площі (пролягала між теперішніми вулицями Фрунзе, Тульчинською і Подільським узвозом). Сучасна назва на честь М. Ф. Фрунзе — з 1935. Тоді ж до неї приєднано вулицю Куренівську (відома з 2-ї половини 19 століття як центральна дорога Куренівки) і частину вулиці Вишгородської (від теперішньої площі Фрунзе до вулиці Білицької), після чого вулиця досягла теперішніх розмірів.

Прилучаються: Щекавицька вулицяЦимлянський провулок — вулиці РатманськогоОболонськаНижньоюрківськаЮрківськаОленівськаМильний провулок (двічі) — Заводська вулицяБогуславський узвіз — вулиці НахімоваХвойки — узвози СмородинськийПодільський — вулиці ТульчинськаТерьохінаТелігиКуренівський парк — вулиці ПетропавлівськаРилєєваЧервоних Козаків проспектКуренівська вулицяЦукровий провулокСирецька вулицяФрунзе площа і Бондарський провулок. Продовженням вулиці є Вишгородська вулиця.

Дивись також -- Антонова-Овсієнка вулиця, Сормовська вулиця.

  Станції метрополітену:  Контрактова Площа, Оболонь, Петрівка, Тараса Шевченка.   Залізничні станції:  Вишгородська, Зеніт.

Будинки: № 11

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва