Соловцов театр

«Соловцов» театр. Російський драматичний театр в Києві. Заснований М.Соловцовим, Т.Чужбиновим та іншими як Товариство драматичних артистів.

Театр відкрився 1 вересня 1891 року у приміщенні театру Бергоньє (нині приміщення театру Російської драми ім.Лесі Українки) спектаклем «Ревізор» М.Гоголя.

У 1898 театр переїхав у спеціально збудовано приміщення на Миколаївській площі (нині - пл.І.Франка). Після смерті М.Соловцова у 1902 році трупу театра очолювала його дружина М.Глєбова, пізніше - антерпренер І.Дуван-Торцов і режисер М.Синельников.

Спочатку до складу театру входили актори - І.Киселевський (на київський сцені з 1874 р., помер в Києві в 1898 р.), Т.Чужбинов (на київській сцені з 1874 р., помер в Києві в 1897 р., похований на Байковому кладовищі, Л.Леонідов (Вольфензон), Є.Недєлін, М.Рощин-Інсаров (нас.прізвище - Пашенний, на київській сцені з 1885 р., помер в Києві, похований на Байковому кладовищі), А.Пасхалова. Пізніше Є,Полевицька, А.Дарьял, А.Токарева, В.Юренева, Є.Шатрова, А.Крамов, С.Кузнецов, Я.Орлов-Чужбинин, Н.Радін, М.Свєтловідов, М.Соснін, М.Тарханов, М.Ходотов, режисери Г.Матковський, К.Марджанішвілі та інші.

Серед кращих спектаклів: «Цар Борис», «Смерть Іоанна Грозного», «Цар Федір Іоаннович» О.Толстого, «Плоди просвіти», «Влада темряви» Л.Толстого, «Дядя Ваня», «Три сестри», «Вишневий сад», «Чайка» А.Чехова (після провалу п’єси в Петербурзі, у Києві вона здобула успіх і схвальні рецензії, що дуже підтримало автора), «Макбет» В.Шекспіра, «Дворянське гніздо» за І.Тургенєвим.

15 березня 1919 року театр був націоналізований і перейменований на Другий театр Української Радянської республіки імені В.Леніна.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва