Сирецький гай

Сирецький гай - це залишок колишніх великих листяних лісів, що займали територію Києва. Розташований в районі Сирця - історичної місцевості у Шевченківському і Подільському районах, котра отримала назву від ріки Сирець (її ще називають Сирецьким струмком), яка бере початок поблизу станції метро «Святошин» і впадає в Дніпро за 2 км від київської гавані.

Розташований вздовж вул.Стеценка (обабич), від її перетину з вул.Саратовською і до залізничної колії. Загальна площа парку - 175,6 га, у т.ч. в Шевченківському районі - 82,9 га та Подільському - 92,7 га. Паркова територія межує на південному сході по залізничній колії з парком «Нивки» (східна частина), а на півночі - з Сирецьким дендропарком.

Лісопарк було створено на базі існуючих природних насаджень у 1952 році. Територія, де розміщено парк, має пересічений рельєф, чимало ярів. Через парк протікає Сирець, багато джерел, декілька мальовничих озер, вони служать місцем масового відпочинку киян.

Парк було створено у ландшафтному стилі. Особливо цінними у парку є унікальні вікові дубові насадження. В південно-східній частині гаю, крім дуба, ростуть вікові сосни і липи. За останні десятиліття тут висаджено багато інших видів і форм дерев: ялина звичайна, берези, клени, граб, гіркокаштан звичайний, горіхи, вільха, верби, тополі, ялівці, ліщину тощо. Узлісся обсаджені декоративними квітучими чагарниками.

В гаю виставлена велика кількість лісових меблів, влаштовано куточки відпочинку, дитячий майданчик, фонтан із джерельною водою. По вул.Стеценка, 1, розташований ресторан «Дубки», виконаний у стилі народної дерев’яної архітектури (архітектор В.Гопкало).


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва