Різдва Христового церква Дальніх печер

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 08:50, 7 липня 2008, створена George Alex 1971 (обговорення | внесок) (Нова сторінка: Друга найдавніша церква у Дальніх печерах. Дослідники вважають, що вона вини...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Друга найдавніша церква у Дальніх печерах. Дослідники вважають, що вона виникла між 1058 і 1062 рр., коли кількість братії збільшилась. Ченці переселилися нагору, а у церкві Різдва, що знаходилася ближче до входу, правилася служба для братії.

Приміщення церкви Різдва розділене на дві частини товстою стіною з арочним проходом, яка служить опорою для склепінчастої стелі. В основній частині храму встановлено двох’ярусний, з напівциркульним завершенням, мідний позолочений іконостас, виконаний київськими майстрами в 1802 р. Іконостас декоровано пілястрами й карбованим орнаментом у вигляді стилізованої мушлі. Він має 10 мідних, прикрашених олійним живописом, вставних ікон роботи лаврських малярів ХІХ ст. Царські врата виконано з міді в техніці наскрізного карбування. У золочені мережива орнаменту вплетені чотири барвистих медальйони.

У церкві Різдва знаходяться дві гробниці: прп. Лонгина, воротаря Печерського та прп. Геронтія, канонарха Печерського, який ще в отроцтві постригся в ченці та в усьому уподоблював старців у молитвах і постуванні.


Джерела

  • Сайт Києво-Печерського історико-культурного заповідника - http://www.kplavra.kiev.ua/