Позняки (станція метро)

(відмінності між версіями)
Рядок 1: Рядок 1:
-
Відкрита [[1994]] року (архітектори Т. Целіковська, В. Гнєвишев, А. Панченко).
+
Відкрита [[1994]] року (архітектори Т. Целіковська, В. Гнєвишев, А. Панченко).
-
Станція мілкого закладення, має підземний зал з двома посадочними платформами. Свод залу спирається на ряд колон. Зал станції з двох сторін з`єднаний сходами з підземними вестибюлями, які виходять в підземні переходи під транспортною розв`язкою (у місці перетину проспектів [[Бажана Миколи проспект|Миколи Бажана]] та [[Григоренка Петра проспект|Петра Григоренка]]). Вестибюлі з`єднані між собою балконом, з якого в зал станції також ведуть сходи. Зал, два підземних вестибюля та балкон виконані в єдиному просторі і складають оригінальний архітектурний ансамбль.
+
-
Свого часу ця станція планувалася як частина пересадочного вузла на [[Лівобережна лінія|Лівобережну лінію]], для чого і з`явився цей не зовсім зрозумілий з архітектурної точки зору балкон.
+
Станція мілкого закладення, має підземний зал з двома посадочними платформами. Свод залу спирається на ряд колон. Зал станції з двох сторін з’єднаний сходами з підземними вестибюлями, які виходять в підземні переходи під транспортною розв’язкою (у місці перетину проспектів [[Бажана Миколи проспект|Бажана Миколи]] та [[Григоренка Петра проспект|Григоренка Петра]]). Вестибюлі з`єднані між собою балконом, з якого в зал станції також ведуть сходи. Зал, два підземних вестибюля та балкон виконані в єдиному просторі і складають оригінальний архітектурний ансамбль.
 +
 
 +
Свого часу ця станція планувалася як частина пересадочного вузла на [[Лівобережна лінія|Лівобережну лінію]], для чого і з’явився цей не зовсім зрозумілий з архітектурної точки зору балкон.
{{places}}[[Осокорки|Осокорки]], [[Позняки|Позняки]].
{{places}}[[Осокорки|Осокорки]], [[Позняки|Позняки]].
Рядок 9: Рядок 10:
==Джерела==
==Джерела==
-
*[[Вулиці Києва (довідник)|"Вулиці Києва, Довідник" УЕ, Київ-1995]]
+
*[[Вулиці Києва (довідник)|«Вулиці Києва, Довідник» УЕ, Київ-1995]]
-
* Енциклопедичний довідник «Київ». Під ред.А.Кудрицького. - Київ, ГР УРЕ, 1982.
+
*[[Київ. Енциклопедичний довідник|Енциклопедичний довідник «Київ». Під ред. А. Кудрицького. Київ, ГР УРЕ, 1981]]
-
*Офіційний сайт Київського метрополітену: http://www.metro.kiev.ua/
+
*[http://www.metro.kiev.ua/?q=node/189 Офіційний сайт Київського метрополітену]
 +
*[http://www.metropoliten.kiev.ua/station.php?lang=0&station_id=42 Неофіційний сайт Київського метрополітену]
[[Категорія:Станції метро]]
[[Категорія:Станції метро]]

Версія 21:20, 1 січня 2010

Відкрита 1994 року (архітектори Т. Целіковська, В. Гнєвишев, А. Панченко).

Станція мілкого закладення, має підземний зал з двома посадочними платформами. Свод залу спирається на ряд колон. Зал станції з двох сторін з’єднаний сходами з підземними вестибюлями, які виходять в підземні переходи під транспортною розв’язкою (у місці перетину проспектів Бажана Миколи та Григоренка Петра). Вестибюлі з`єднані між собою балконом, з якого в зал станції також ведуть сходи. Зал, два підземних вестибюля та балкон виконані в єдиному просторі і складають оригінальний архітектурний ансамбль.

Свого часу ця станція планувалася як частина пересадочного вузла на Лівобережну лінію, для чого і з’явився цей не зовсім зрозумілий з архітектурної точки зору балкон.

  Місцевість:  Осокорки, Позняки.   Станції метрополітену:  Сирецько-Печерська лінія.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва