Петро ІІІ

Версія від 14:42, 10 листопада 2008; George Alex 1971 (обговорення | внесок)
(різн.) ← Старіша версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)

Російський імператор у 1761-1762 роках. Син герцога Карла-Фрідріха Голштейн-Готторпського і доньки Петра І великої княгині Анни Петрівни, племінник російської імператриці Єлизавети Петрівна та онук сестри шведського короля Карла ХІІ (отже мав теоретичні права і на російський, і на шведський престоли).

Народився 1728 року. Справжнє ім’я Карл Петер Ульріх, після оголошення наступником престолу та прийняття православ’я, отримав ім’я Петро Федорович. 1745 року взяв шлюб з німецькою принцесою Софією Августою Фредерикою Анґальт-Цербською (по прийняттю православ’я - Катерина Олексіївна, в майбутньому імператриця Катерина ІІ).

Зовнішня пронімецька політика Петра ІІІ і, зокрема, укладання мирної угоди з Прусією, в ході якої Росія відмовлялася від низки своїх здобутків у Семирічній війні, призвели до суттєвого невдоволення в армії та гвардії, що призвело до дворцового перевороту. Петро ІІІ був відсторонений від влади, ув’язнений, а невдовзі й убитий за наказом своєї дружини і наступниці на троні Катерини ІІ.


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва