Палеонтологічний музей

Палентологічний музей ім.акад.В.О.Топачевського як окрема установа утворився 1935 року шляхом виділення з Зоологічного музею. Входить до складу Національного науково-природничого музею (ННПМ) НАН України. У 1969 році відбулася комплексна реконструкція експозиції.

Історія Палеонтологічного музею тісно пов"язана з ім"ям академіка І.Г. Підоплічка, який у грудні 1935 р. створив першу невелику палеонтологічну експозицію у Зоологічному музеї. Колекцію викопних матеріалів для неї почали збирати ще за часів заснування Академії наук України у 1919 році.

Експозиція відображає основні етапи розвитку життя на Землі від її зародження і до появи людини. Представлено більш як 100 вітринз оригінальними палеонтологічними документами, малюнками, схемами, фотографіями, 25 скелетів тварин, що вимерли (дінотерій, мамонт, велетенський олень, хілотерій, волохатий носоріг, гіппаріон, стеллерова корова та інші), 3 діорами, 40 художніх фризів, 22 картини, що відображають тваринний світ та природні умови минулого, реконструкції 2 споруд з кісток мамонту, знайдені у місцях мешкання людей кам’яного віку.

Геологічна історія України склалася так, що далеко не всі періоди розвитку органічного світу однаково добре засвідчені палеонтологічними документами. Зокрема, у мезозойську еру практично вся її територія знаходилася на дні прадавнього океану Тетису. З цієї причини в музеї майже відсутні рештки диназаврів, які так часто цікавлять відвідувачів. Але на кістяки палеозойських риб і неогенових ссавців наша країна є однією з найбагатших у Європі, а деякі місцезнаходження решток давніх хребетних не мають собі рівних. Викопні матеріали з території України зберігаються у багатьох музеях світу.

До унікальних і найцінніших

У фондах музею понад 1 мільйон одиниць зберігання колекційних зразків. Музей знаходиться по вул.Б.Хмельницького, 15.

З 2004 року музей носить ім’я академіка В.О.Топачевського (1930-2004), який у 1973-1987 роках очолював Інститут зоології, а у 1975-2004 рр. - Палеонтологічний музей.


Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва