Мазепи Івана вулиця

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 07:39, 15 вересня 2010, створена Петро (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Пролягає від Арсенальної площі до площі Слави. Виникла на відомому з часів Київської Русі Іванівському шляху, що з`єднував Поділ з Печерськом. Її початковий відрізок пролягав історичною місцевістю Довга Нива. Існує з початку 18 століття під назвою Велика, Велика Микільська, з початку 19 століття — Микільська, від розташованого на ній до 1935 Микільського військового собору (зведений 1693, стояв на місці теперішнього Палацу дітей та юнацтва на площі Слави). У 1919 об`єднана з частиною вулиці Цитадельної (між перетином із сучасною вулицею Цитадельною та Московською брамою) і здобула назву Січневого повстання — на відзнаку Січневого повстання 1918 робітників «Арсеналу» та інших київських заводів проти Центральної Ради. У 1980-і роки до вулиці було приєднано вулицю Новонаводницьку (відома з початку 20 століття під такою ж назвою). При цьому було «прорізано» два проїзди у валу Старої Печерської фортеці по обидва боки від Московської брами, що призвело до суттєвого пошкодження цієї унікальної фортифікаційної пам’ятки.

В 2007 році рішенням міської ради вулицю перейменовано на честь Івана Мазепи.

В 2010 році рішенням міської ради частину вулиці від площі Слави до площі Героїв Великої Вітчизняної війни було перейменовано на вулицю Лаврську.

Прилучаються: вулиці ГрушевськогоМосковська — провулки ІнженернийАскольдівплоща СлавиГероїв Крут алея — вулиці Андрія ІвановаСуворова.

  Станції метрополітену:  Арсенальна.

Джерела