Кооперативу “Харчовик” житловий будинок

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 13:54, 1 січня 2011, створена DEMO (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
Загальний вигляд
Загальний вигляд

Житловий будинок кооперативу “Харчовик” – будинок, що призначався для робітників і службовців харчової промисловості. Розташований на вулиці Павлівській, 13/48, на розі з вулицею Тургенєвською, на ділянці зі значним схилом. Зведений в 1930 р. житлово-будівельним кооперативом “Харочовик” за проектом Житлокоопбуду у формах конструктивізму. При вирішенні фасадів використано поєднання жовтої (другий і третій поверхи) та червоної (четвертий) цегли, яку тепер пофарбовано.

Будинок чотириповерховий, цегляний, з напівпідвалом, чотирисекційний, сорокаквартирний, у плані Г-подібний. В одній секції по дві, у трьох інших — по три квартири на кожному поверсі. Наріжна секція із входами до квартир як з основних, так і з проміжних сходових майданчиків, є характерною для житлового будівництва Києва цього періоду. Більшість квартир у будинку трикімнатні, є також дво- і чотирикімнатні. На першому поверсі з боку вул. Тургенєвської — крамниця. Один з кращих прикладів масового житлового будівництва міста свого часу.

Тут у квартирі № 6 на другому поверсі з січня 1942 р. до січня 1943 р. проживав керівник бойової підпільної групи Микола Арсентійович Сорока.

Джерела