Клуб обласного ДПУ

Версія від 20:09, 27 жовтня 2013; DEMO (обговорення | внесок)
(різн.) ← Старіша версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Вигляд у 1932 р.

Клуб обласного ДПУ – один із клубів Державного політичного управляння призначений для працівників Київської області. Будівництво здійснене у 1931 р. “Житлокоопбудом” за проектом Будбюро ДПУ під керівництвом архітектора В. Осьмака. Розташовувався на вул. Липській, 15/17.

Об’єм будівлі становив 7950 м³. Місткість зали – 500 чол. Архітектурний образ будівлі формувала група кубічних об’ємів, ще виявляли внутрішню архітектоніку та функціональне призначення кожного з них. А це: вестибюль, фойє, глядацька та репетиційна зали, сценічний блок, артистичні приміщення, кімнати для гуртків, більярдна тощо. Головна увага приділялася вирішенню планово-просторової структури споруди, а не декоративному оздобленню. Останнє, за модою 1920-х років, мало вражати саме раціоналізмом, простотою та, водночас, незвичністю новації, віддаючи належну увагу хіба що обробці площин, потинькованих церезитовим розчином.

У передвоєнний та повоєнний час у будівлі діяв клуб НКВС. У 1954 споруду передано Театру юного глядача. У 1980-х роках будинок зазнав реконструкції, включно з модернізацією чолового фасаду, надання йому більшої виразності, артистизму та декоративної довершеності. Автор реконструкції В. М. Ступникова тактовно доопрацювала первісний проект і за цю роботу, виконану в натурі, удостоєна Державної премії України по архітектурі за 1993 рік.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва