Клуб ОДПУ ім. Реденса

(відмінності між версіями)

Поточна версія на 20:27, 27 жовтня 2013

Клуб ОДПУ ім. Реденса – один з клубів ДПУ. Названий на честь більшовистського діяча, чекіста Станіслава Реденса. Знаходився на розі вул. Богомольця і Пилипа Орлика. Збудований в 1931 р. за проектом архітектра В. Осьмака.

Наріжне розташування будівлі дозволило надати більшої пластичності об’ємам, краще розмістити основні приміщення. На розі – у чверть кола – одноповерховий вхідний блок. Ліворуч – кінопроекційна, глядацька зала, сцена. У двоповерховому правому крилі – службові приміщення. Покриття – односкатні, врівень із зрізаними частинами фасадів. Сходові клітини виокремлено виступаючими об’ємами та підкреслено вертикалями світлових віконних пройомів на всю висоту. Безпосередньо до стіни прикріплений флагшток та піднятий вище даху. Ймовірно, автори проекту керувалися намаганням підкреслити суголосність свого витвору добі індустріалізації, тому в центрі розміщено величезного розміру вентиляційний дефлектор системи інженера Григоровича.

Після війни замість балкона над кутовим вестибюлем зробили прибудову. У 1987 р. будівля зазнала значної реконструкції і була перетворена на Палац культури МВС УРСР, а пізніше центр культури і мистецтва МВС України.

Джерела


Особисті інструменти

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва