Звіринецьке кладовище

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 16:15, 18 вересня 2012, створена George Alex 1971 (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Звіринецьке кладовище — невеликий некрополь у Києві, розташований на [[Звіринець…)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Звіринецьке кладовище — невеликий некрополь у Києві, розташований на Звіринці, на височині між Неводницьким (Наводницьким) яром та бульваром Дружби народів.

Звіринецький цвинтар веде початок від цвинтаря церкви Різдва Іоанна Предтечі (заснована між 1715 та 1729 роками, існувала до 1930-х років, у 1990-х на її місці поставлено дерев’яну капличку) — парафіяльного храму Звіринця. Тривалий час тут ховали лише мешканців цього київського передмістя.

Кладовище набуло загальноміського значення у 1930-ті роки, коли сюди було перенесено деякі поховання зі зруйнованого некрополя «Аскольдова могила» — письменника Андрія Подолинського, вченого і громадського діяча Сергія Подолинського, мецената Василя Тарновського (молодшого). Тут були перепоховані засновник Троїцького монастиря о. Іона та засновниця Введенського монастиря Матрона Єгорова (Димитра) (тепер їхні мощі повернуто до монастирських храмів).

До 1975 року (очевидно, у 1974) біля входу створено меморіал загиблим під час Другої світової війни. Після війни відокремлено спеціальну ділянку для померлих робітників заводу «Арсенал», які брали участь у революційних подіях 1917—1918 років. Після закриття Лук'янівського кладовища тут до 1990-х роках ховали священиків та ченців.

Площа 9,9 га. Має статус «напівзакритого» з 1969 року. Знаходиться на вул.Верхній, 21, телефон (044)285-06-25.

Інформація за сайтом спеціалізованого комунального підприємства «Спеціалізований комбінат підприємств комунально-побутового обслуговування» (Ритуальна служба) - [1]