Електрозварювання імені Патона інститут

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 11:05, 25 липня 2008, створена Ярослав (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Заснований 1934 року в Києві. У 1934-1953 рр. інститут очолював академік НАН України Є.О.Патон, з 1953 року - очолює академік НАН України Б.Є.Патон.

Найбільший в Україні і світі науково-технічний центр в галузі зварювання та спец.електрометалургії. У його складі дослідницько-конструкторське бюро, три дослідних заводи і експериментальне виробництво. Основні напрямки наукової діяльності: комплексні дослідження природи зварювання і пайки металевих і неметалевих матеріалів, створення на їхній основі технологічних процесів, матеріалів та обладнання; дослідження міцності та несучих властивостей зварних конструкцій і технології їх механізованого виробництва; розробка спец.електрометалургійних засобів отримання високоякісних сталей і сплавів, литих виробів і тонких покриттів з особливими властивостями.

Інститут — головна організація науково-технічного комплексу «Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона» НАН України, до складу якого входять конструкторсько-технологічне бюро, інженерно-технічні центри з високих технологій, дослідне виробництво по зварюванню й обробці вибухом, а також потужна виробнича база у вигляді трьох дослідних заводів (зварювального обладнання, зварювальних матеріалів і нових технологій), які здатні обробляти, виробляти й поставляти дослідні зразки й партії спеціального обладнання, зварювальних і присаджувальних матеріалів, зварних конструкцій і виробів.

За роки діяльності Інститутом одержано понад 6500 авторських свідоцтв, 2600 патентів України, Росії і далекого зарубіжжя, а також реалізовано понад 150 ліцензій у США, Німеччині, Японії, Росії, Швеції, Францїі, Китаю, Індії тощо. Понад 60 найвидатніших розробок нагороджені Ленінськими та Державними преміями СРСР та України.

Результати досліджень вчених Інституту постійно публікуються в журналах «Автоматическая сварка», «Техническая диагностика и неразрушающий контроль», «Современная электрометаллургия», «Сварщик». Крім того, Інститут видає журнали англійською мовою «The Paton Welding Journal» та «Advances in Electrometallurgy», друкує монографії, довідники та іншу книжкову продукція.

У всіх організаціях, установах та підприємствах Науково-технічного комплексу «Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона» НАН України працює понад 3500 осіб. Науковий потенціал складають наукові співробітники, серед яких академіки (Д. А. Дудко, В. К. Лебедєв, С. І. Кучук-Яценко, Л. М. Лобанов, В. І. Махненко, Б. О. Мовчан, Б. Є. Патон, І. К. Походня, К. А. Ющенко) і члени-кореспонденти НАН України (Г. М. Григоренко, А. Я. Іщенко, О. К. Назаренко), понад 70 докторів і 200 кандидатів наук.

Головний корпус інституту знаходиться по вул.Боженка, 11. На фасаді одного з корпусів інституту (вул.Горького, 69) встановлено мемореальну дошку Є.О.Патону.


Джерела