Драматичний на Подолі театр

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Київський Драматичний театр на Подолі. У назві театру з`єднуються древність та вічна молодість нашого міста. Поділ - старовинний район Києва, з якого починалася його історія. Театр на Подолі працює на найживописнішій вулиці Києва - Андріївському узвозі. Театрові належить багатоприкрашений будинок ХІХ століття купця Івана Йосиповича Шатрова, в якому, за історичними свідченнями, діяв домашній театр.

Трупа Київського театру на Подолі народилася у 1978 році, коли театру ще номінально не існувало, але вже тоді зародилася духовна спільнота митців, що стала ядром театру. Заснований Театр на Подолі у 1987 році і має репутацію улюбленого осередку культури міста Києва.

Віталій Малахов - засновник і головний режисер Театру на Подолі, заслужений артист України. Малахов - талановитий, оригінальний режисер - постановник, його вистави завжди викликають великий інтерес публіки, рецензенти та преса активно відгукуються на його постановки, він завжди дивує публіку, його вистави проходять з аншлагом. Малахов - найбільш феєричний та ексцентричний режисер, він, безперечно, одна з найпомітніших фігур сучасного українського театру.

Київський Театр на Подолі за виставу О. Корнійчука "В степах України" став Лауреатом першої премії театрального фестивалю "Київська пектораль-99" у номінації за кращий акторський колектив року, а режисер Віталій Малахов - Лауреатом фестивалю "Київська пектораль" за кращу режисуру року.

Драматичне мистецтво України репрезентоване трупою театру в Америці, Великій Британії, Греції, Німеччині, Коста-Риці, Мексиці, Польщі, Єгипті, Туреччині. Вже стали традиційними гастрольні поїздки на знаменитий Единбурзький фестиваль у Великій Британії, Німеччині, Польщі, Фінляндії, Бразилії. У театрі були спільні постановки разом із режисерами Німеччині, Фінляндії, Великої Британії, Польщі.

Знаходиться театр на Подолі, пл.Контрактова, будинок 4 (Гостинний двір).

  Місцевість:  Поділ.   Станції метрополітену:  Контрактова площа.