Дорогожичі (станція метро)

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Урочисте відкриття 40-ї станції

30 березня 2000 року Президент України Л. Кучма, Голова Верховної Ради І. Плющ, Київський міський голова О. Омельченко, урядовці, працівники міськдержадміністрації... взяли участь в урочистому відкритті чергової станції Київського метрополітену — "Дорогожичі". Як розповів міський голова, завдяки сприянню Президента України, Уряду станцію — уже 40-у в Києві, незважаючи на економічні труднощі в країні, вдалося ввести в дію на 9 місяців раніше запланованого строку. Збудована за останнім словом техніки, оздоблена гранітом і мармуром станція цілком відповідає європейським стандартам. А головне — вона зменшить навантаження на наземний транспорт, дасть змогу мешканцям Сирця вчасно потрапляти на роботу в будь-який куточок Києва.

На черзі, як повідомили метробудівці, — продовження Святошинської лінії. Тоді загальна довжина ліній метрополітену сягне 60 км...


Про станцію

Відкрита 2000 року (архітектори В.Гнєвишев, Н.Альошкін, Т.Целіковська). Станція глибокого закладення, має три підземних зали - середній и два зали з посадочними платформами. Зали станції з`єднані між собою рядами проходів-порталів, які чередуються з пілонами. Середній зал з`єднаний ескалаторним тонелем, в якому встановлено 4 ескалатори, з напівпідземним дворівневим вестибюлем станції, висота якого еквівалентна чотирьом поверхам. На нижньому рівні вестибюлю розміщений касовий зал, а верхня частина вестибюлю виходить в підземний перехід. Обидві частини вестибюлю з`єднані 4-ма ескалаторами.

Фото

Джерела