Відмінності між версіями «Дорогожичі (станція метро)»

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку
м (дати, пусті строки, категорії вниз)
 
(Не показані 9 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
30 березня [[2000]] року Президент України Л. Кучма, Голова Верховної Ради І. Плющ, Київський міський голова О. Омельченко, урядовці, працівники міськдержадміністрації... взяли участь в урочистому відкритті чергової станції [[Метрополітен|Київського метрополітену]] — "Дорогожичі". Як розповів міський голова, завдяки сприянню Президента України, Уряду станцію — уже 40-у в Києві, незважаючи на економічні труднощі в країні, вдалося ввести в дію на 9 місяців раніше запланованого строку. Збудована за останнім словом техніки, оздоблена гранітом і мармуром станція цілком відповідає європейським стандартам. А головне — вона зменшить навантаження на наземний транспорт, дасть змогу мешканцям [[Сирець|Сирця]] вчасно потрапляти на роботу в будь-який куточок Києва.
+
Відкрита [[2000]] року (архітектори В. Гнєвишев, Н. Альошкін, Т. Целіковська).
 +
Станція глибокого закладення, має три підземних зали — середній и два зали з посадочними платформами. Зали станції з’єднані між собою рядами проходів-порталів, які чередуються з пілонами. Середній зал з’єднаний ескалаторним тонелем, в якому встановлено 4 ескалатори, з напівпідземним дворівневим вестибюлем станції, висота якого еквівалентна чотирьом поверхам. На нижньому рівні вестибюлю розміщений касовий зал, а верхня частина вестибюлю виходить в підземний перехід, розташований на перетині [[Теліги Олени вулиця|Теліги Олени вулиці]] та [[Мельникова вулиця|Мельникова вулиці]]. Обидві частини вестибюлю з’єднані 4-ма ескалаторами.
  
На черзі, як повідомили метробудівці, — продовження Святошинської лінії. Тоді загальна довжина ліній метрополітену сягне 60 км...
+
== Фото ==
 +
<gallery>
 +
Зображення:Dorogogichi1.jpg|Вид на наземний вестибюль з [[Теліги Олени вулиця|вул.О.Теліги]]
 +
Зображення:Dorogogichi3.jpg|Центральний зал станції
 +
Зображення:Dorogogichi4.jpg|Посадочна платформа
 +
Зображення:Dorogogichi5.jpg|Ескалатор з проміжного вестибюлю у верхній касовий зал
 +
Зображення:DorogogichiInLineUkr.jpg|Схема лінії
 +
</gallery>
  
 
==Джерела==
 
==Джерела==
*[[Печерськ (газета)|Газета "Печерськ" №3, березень 2000]]
+
*[[Вулиці Києва (довідник)|«Вулиці Києва, Довідник» УЕ, Київ-1995]]
 +
*[[Київ. Енциклопедичний довідник|Енциклопедичний довідник «Київ». Під ред. А.&nbsp;Кудрицького. — Київ, ГР УРЕ, 1981]]
 +
*[http://www.metro.kiev.ua/?q=node/179 Офіційний сайт Київського метрополітену]
 +
 
 +
==Посилання==
 +
*[http://www.metropoliten.kiev.ua/station.php?lang=0&station_id=36 Неофіційний сайт Київського метрополітену]
  
 
[[Категорія:Станції метро]]
 
[[Категорія:Станції метро]]

Поточна версія на 00:53, 30 листопада 2011

Відкрита 2000 року (архітектори В. Гнєвишев, Н. Альошкін, Т. Целіковська). Станція глибокого закладення, має три підземних зали — середній и два зали з посадочними платформами. Зали станції з’єднані між собою рядами проходів-порталів, які чередуються з пілонами. Середній зал з’єднаний ескалаторним тонелем, в якому встановлено 4 ескалатори, з напівпідземним дворівневим вестибюлем станції, висота якого еквівалентна чотирьом поверхам. На нижньому рівні вестибюлю розміщений касовий зал, а верхня частина вестибюлю виходить в підземний перехід, розташований на перетині Теліги Олени вулиці та Мельникова вулиці. Обидві частини вестибюлю з’єднані 4-ма ескалаторами.

Фото

Джерела

Посилання