Довідка:Реєстрація

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Версія від 12:34, 2 червня 2008, створена Ярослав (обговорення | внесок) (Відкинути всі редагування до зробленого Ярослав)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Зареєструватись або увійти як зареєстрований користувач можна на сторінці реєстрації.

Для чого потрібна реєстрація?

Для того, щоби читати статті ВЕК, реєстрація не потрібна. Навіть редагування практично усіх статей можливе без реєстрації. Але якщо ви плануєте працювати з енциклопедією на постійній основі, дуже рекомендуємо це зробити. Процес швидкий та потребує введення мінімума інформації (тільки імені, під яким ви хочете зареєструватись, та паролю), але відкриває доступ до багатьох цікавих вікі-можливостей у ВЕК.

Слід зважати на певну недовіру Вікіспільноти до редагувань, зроблених анонімними користувачами. В Вікіпедії постійно відбуваються акти вандалізму та некоректної поведінки, тому ще одним аргументом до реєстрації є те, що до зареєстрованих користувачів набагато більше довіри в спільноті.

Які додаткові можливості дає реєстрація?

Ім'я користувача (username)

Зареєстрований користувач може обрати собі ім'я, яким будуть підписуватись в системі всі його редагування. Зокрема, кожна зі статей має спеціальну закладку Історія, де міститься історія усіх редагувань з підписами осіб, які їх зробили. Всі редагування зареєстрованого користувача можна побачити, натиснувши на лінк Ваш внесок на панелі користувача, яка розташована зверху.

Якщо редагування будуть зроблені користувачем без входу в систему під зареєстрованим іменем, то всі його редагування будуть підписуватись IP-адресою, яку він зараз має. Але, як відомо, IP-адреса користувача може змінюватись з кожним сеансом роботи в мережі, і користі від такої ідентифікації небагато. Тому реєструйтесь!

Персональна сторінка та спілкування

Зареєстрований користувач може створити свою персональну сторінку у ВЕК. І, хоча ВЕК не призначена для розміщення персональних сайтів, а є енциклопедичним проектом присвяченим КИЄВУ, на персональній сторінці можна розміщувати зображення та звукові файли, змінювати зовнішній її вигляд, користуючись різноманітними засобами HTML. На цій сторінці, окрім розповіді про себе, корисно тримати список статей, над якими працює користувач, або які є його гордістю.

Також зареєстрований користувач має право на персональну сторінку обговорень, яка є інструментом спілкування з іншими. Якщо хтось залишить повідомлення на вашій сторінці обговорення, ви будете поінформовані про це системою.

Нові можливості редагування

Вікі-технологія надає зареєстрованим користувачам спеціальні можливості редагування. Зокрема, вони можуть відмічати свої "косметичні" редагування спеціальною позначкою (Незначна зміна) для того, щоби їх відфільтровувати від значних та впливаючих на смисл статей. Анонімні користувачі такої переваги не мають, тому що апріорі до них є певна недовіра, і кожне анонімне редагування ретельно перевіряється.

Тільки зареєстровані користувачі мають можливість переіменовувати сторінки.

Тільки зареєстровані користувачі мають можливість завантажувати до ВЕК зображення та інші файли.

Список спостереження

Інша важлива опція для зареєстрованих користувачів - це так званий "список спостереження" (доступний на панелі користувача зверху, чи ліворуч в залежності від стилю інтерфейсу). Користувач може встановити для редагованих ним статей спецільну позначку "Спостерігати за цією статтею", і всі редагування цих статей можуть бути оперативно йому надані.


Налаштування ВЕК

Зареєстрований користувач отримує доступ до багатьох налаштувань ВЕК, доступних на панелі користувача в меню «Налаштування». За їх допомогою він може персоналізувати інтерфейс, зокрема конфігурацію навігаційної панелі, оформлення сторінок, спосіб відображення формул, розміри поля редагування тощо.

Джерела

Вільна енциклопедія