Дніпровський парк

Матеріал з WWW Енциклопедія Києва
Перейти до навігаціїПерейти до пошуку

Парк культури і відпочинку розташований на Трухановому острові в Дніпровському районі міста. В радянські часи входив до складу Центрального парку культури і відпочинку, в роки незалежності - окремий парк. Загальна площа парку - 476,9 га.

Паркова зона включає в себе територію острова на південь від Московського мосту. З центральною частиною міста і прибережними парками на схилах Дніпра острів з’єднує Пішохідний міст, збудований 1956-1957 роках. Від Пішохідного мосту і до Московського через парк прокладено алею, яка у 1990-х роках отримала назву вул.Труханівська.

У часи Київської Русі на острові містилося поселення Ольжищі. У другій половині ХІХ ст. на острові розмістилися 1-е та 2-ге відділення Дніпровського пароплавства з майстернями і селищем при них. На північ від них знаходилися яхт-клуб, заміський парк «Ермітаж», ресторан «Босфор», атракціони. У міжвоєнний період територія острова була остаточно приєднана до Києва і тут знаходилася міська зона відпочинку. Під час Другої Світової війни окупанти спалили селище.

У повоєнний час селище і виробуло вирішено не відновлювати, а влаштувати тут рекреаційну зону. У 1950-1960-х роках територію біля Пішохідного мосту та Матвіївської затоки було впорядковано, прокладено алеї, розбито квітники, збудовано спортивні майданчики, кафе, танцмайданчик, впорядковано пляж вздовж берега Дніпра (Центральний пляж). У Матвіївській затоці з’явилася спортивна база з водних видів спорту. На острові в межах парку кілька баз відпочинку.